2004 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden Legno Art alanında en gelişmiş üretim tesislerine sahip firmalar arasında yer almaktadır. Kurulduğu günden bu güne kadar Villa, Konut, Ofis Dekorasyon projeleri içerisinde yer almış olup bu projelerde kullanılan ahşap üretimlerini kendi tesislerinde yapmıştır.

Kaliteli üretimi, estetik çizgileri ve özenli işçiliği ile yer aldığı her projeye değer katan Legno Art yüzlerce insanın yaşam alanlarını renklendirmiştir. Yapı sektörünün artan hacmi ve özellikli toplu konut projelerinin günden güne hızlanan yükselişine ayak uydurmak ve sektöründeki firmalar içinde vizyon kazandırma misyonuyla yol almaya başlayan Legno Art yaptığı yeni yatırımlar ile büyümeye devam etmektedir.

2009 yılı başında yeni bir fabrika kuran Legno Art sektöründe öncü firmalar arasında olmayı hedef olarak benimsemiştir. Tamamen bilgisayar kontrollü hassas üretim süreci, alanında bilgili çalışan ekibi ve detaylı kalite kontrol aşaması ile toplam kalite yönetimi anlayışını uygulamakta olan Legno Art aynı anda birçok projenin üretimini yapabilecek kapasiteye sahiptir.